Manapság, bármilyen információra van szükségünk az internethez fordulunk, hiszen ez a legegyszerűbb, legkézenfekvőbb megoldás, bár nem mindig a legbiztosabb. Számtalan módja van a keresésnek, kereshetünk csak szimplán a google-ben, kereshetünk konkrét weboldalakon, vagy kicsit felturbózhatjuk a dolgot azzal, hogy mindenféle hozzászólásokat és véleményeket keresünk a témában.
Kutatásunk az online információszerzés folyamatáról szól, hogy kiderítsük, hogyan keresnek az emberek információt az utazásuk megszervezéséhez, az úti cél eldöntéséhez.

A kérdésünk a következő volt: "Maldív-szigetekre akarsz utazni, hogyan fognál hozzá az információ kereséshez?
Kutatásunk eredményéből az derült ki, hogy letöbben, először a google keresőjébe ütik be az úti célt, mert, hogy ez tűnik a legegyszerűbb keresési módnak. Az eredmények megtekintése után, sorra veszik az irodák ajánlatait, van aki összehasonlító oldalakra is ellátogat. Ilyenkor elsősorban a látványosságokat nézik, majd a szállodákat, illetve azoknak árait.
Vannak olyanok, akik rögtön utazási irodák weboldalára (vista.hu) keresnek rá, abban reménykedve, hogy hátha szerencséjük lesz és találnak egy jó ajánlatot, esetleg egy tökéletes last-minute utat. Abban az esetben, ha nincs az utazási iroda profiljában az az út amire vágynak akkor ők is rátérnek a google-es keresésre.
Amikor megvan az út akkor jöhetnek a részletek, plusz információ a látogatott országról, képek, időeltolódás, utazás hossza, vélemények, GoogleMaps, stb.
Érdekes volt, hogy a google találatainál, a sárga hátterű találati eredményekkel nem foglalkoznak, azokat automatikusan átugorják, mivel arra gondolnak, hogy ezek az ajánlatok drágábbak, mint a többi lehetőség.
Az esetek többségében az lett az eredmény, hogy amennyiben egy távoli helyről van szó, akkor az emberek nem szeretik maguk megszervezni az utat, mivel túl távoli és ismeretlen, akkor nem adják ki inkább a kezeik közül a tervezést, hogyha egy már ismert helyre mennek.
Ti, hogyan szoktatok információt keresni? Van amit kihagytunk?