2013. április 23., kedd

Tanuljunk meg viselkedni

Biztos láttátok a Pretty Womant… szerintem az a film nagyon jól bemutatja, hogy mekkora ereje van az attitűdnek. Mennyit számít az emberek megítélésében a viselkedésünk, a hozzáállásunk a dolgokhoz. 

Mindjárt máshogy viselkednek velünk az emberek. De az attitűdünket mi választjuk meg… való igaz, hogy a hangulatunk, a mellettünk álló személy vagy a környezetünk erősen befolyásolja, de mégis csak a kezünkben van a döntés. 

Eldönthetjük, hogy „snoboknak2 akarunk-e tűnni a vásárláskor, és nem mutatjuk ki az érzéseinket, úgy vesszük meg a 60.000 Ft-os cipellőt mintha mindennapos esemény lenne az életünkben, de akkor kimaradunk a jóból. Kimaradunk a vásárlással járó élményből. Én úgy gondolom, hogy inkább nézzenek hülyének, azért mert tapsikolok a boldogságtól és gyakorlatilag legyet lehetne velem fogatni annyira boldog vagyok, és ezt ki is merem mutatni, minthogy azt az attitűdöt válasszam amely mind ezeket az érzéseket visszataszítja, elnyomja és üressé teszi a vásárlást.


Valahol, az attitűdünkkel fejezzük ki azt, hogy kik vagyunk, milyen emberek vagyunk, hogy a különböző szituációkban hogyan reagálunk. Lehet, hogy néha az ember abban a pillanatban szánalmasnak érzi magát, de visszagondolva, miért is lenne szánalmas? Valamiért mégis csak azt az attitűdöt választotta. Csak nem tartjuk magunkat szánalmasnak. Csak nem gondoljuk azt, hogy rosszul viselkedünk?! Nyilvánvalóan azért választjuk azokat az attitűdöket, amelyeket választunk, mert azt tartjuk az adott szituációban a leghelyesebbnek.

Az a legfontosabb, hogy megtaláljuk, hogy abban az adott helyzetben megtudjuk találni a legmegfelelőbb attitűdöt, hogy úgy viselkedjünk, ahogy jól esik és, hogy azt lehetőleg később ne bánjuk meg.  

6 megjegyzés:

  1. Valóban szituáció-függő a viselkedésünk. Soma mamagésa előadásán is hallottam ezt-azt ezzel kapcsolatban. (Megírtam a blogunkon, itt olvashatod: http://edutus.blogspot.hu/2013/03/kodoljuk-egymas-nyelvet.html ) :))

    A saját véleményem pedig az, hogy természetes, hogy a különböző élethelyzetekben más és más álarc mögé kell bújnunk. Másképp beszélünk a főnökünkkel, másképp a barátnőinkkel, másképp a párunkkal, stb. és mégis mind mi vagyunk. Valahol minden embernek van egy valódi énje, a meztelen önmaga, amikor nincsenek rajta a BMW, D&G, Calvin Klein, Gucci, stb. premium ... vagy éppen a H&M, New Yorker, stb. mainstream matricák. Azzal egyetértek, hogy örüljön az ember, ha megjutalmazza magát valamivel, legyen az akár egy új cipő, akár egy szelet csoki. Ha nincs benne ünneplés, valóban nem is különleges alkalom. De azért nem szabad elfelejteni, hogy ezek a jutalmak vannak értünk, nem pedig fordítva.

    VálaszTörlés
  2. Én személy szerint nem szeretek vásárolni. Valahogy nem érintett meg az "élmény". Annak örülök, ha végre vége. Áldom az internetkorszakot, hogy neten is meg lehet rendelni a legtöbb mindent.
    Szóval nem feltétlenül sznob, aki nem vigyorogva vásárol meg egy drága cipőt.

    VálaszTörlés
  3. Érdekes én ezen nem gondolkodtam még soha, szélsőséges helyzetekben (ha valami kivételes alkalom, nagyon örömteli, furcsa vagy szomorú), a leplezetlen gyermeki énem irányít, azaz örülök, pofákat vágok, vagy sírok. Nálam ilyen egyszerű :)

    VálaszTörlés
  4. vigyorogni és örömködni én sem az eladónak szoktam, de az anyámat rendszeresen felhívom egy új szerzeménnyel a táskámban ;)

    VálaszTörlés
  5. Én mindig örülök, ha meglepem magam valamivel, nem fogok egy vadidegen ember miatt fapofát vágni, bár én sem ugrom az eladó nyakába!:-)

    VálaszTörlés